Jdi na obsah Jdi na menu
 


Platba members poštou

Poslední update 20.9.2006

Návod jsem dělal při vlastní platbě a je plně funkční. Pokud mají rodiče nějaké pochybnosti, tak je můžete uklidnit. Nemůžete přijít o nic víc než co se rozhodnete poslat. Nejde o žádnou online platbu a tudíž nehrozí žádné nekontrolovatelné vybrání konta jak se mě někdo ptal.

Zde se v několika bodech dozvíte jak postupovat při platbě poštou včetně častých otázek které jsem zatím dostal. Důkladně si vše přečtěte. Na 3/4 dotazů co obrdržím, jsou odpovědi v tomto textu.

 
 1. Platbu z ČR lze poslat v českých korunách . Na Slovensku předpokládám že je situace stejná.
 2. Dle tohoto návodu si může zaplatit members i osoba mladší 18-ti let.
 3. Do obálky nevkládejte žádné mince. Sumu vždy zaokrouhlete nahoru.
 4. Na obálku známku nelepím, ale nechám si obálku ocenit až na poště.
 5. Posílám to jako obyčejné psaní (žádné doporučené nebo letecky) a platba se mi promítne vždy okolo 7-10 tého dne od podání. Na Slovensku je tato lhůta delší. Proč, to netuším. Jaký je časový rozdíl mezi obyčejným psaním a leteckým nevím. Dokonce jsem slyšel, že leteckou zásilku zaslali zpět, protože jsou v tom peníze. Radši volte normální cestu. S tou jsem zatím problém neměl. Moje maximální délka čekání byla asi 18 dní, ale posílal jsem to před Vánocemi.
 6. Cena poštovného v ČR se pohybuje mezi 9-28 Kč. Pokud to chcete hodit do schránky tak doporučuji známky v hodnotě 28 Kč
 7. Ceny za members jsou vyšší než u platby kreditní kartou.
  • 1 měsíc : 8 $
  • 2 měsíce : 14 $
  • 3 měsíce : 20 $
  • 6 měsíců : 35 $
  • 12 měsíců : 65 $

 8. O první připsané platbě se dozvíte na uvítací obrazovce při loginu do hry.Tam bude na místo " 0 unread message " barevně odlišená věta 1 unread message (nevím jak je to po update) . Zprávu si přečtete přes secure menu z hlavní stránky Runescape.
 9. Pokud si zaplatíte na další období před vypršením kreditu, o nic nepřídete. Platby se sčítají.
 10. Nelze si předplatit další kredit, pokud zůstává více než 60 dní
 11. Po vypršení kreditu se stáváte zase FREE hráčem.
  • O members věci ani skilly nepřijdete. Po dalším zaplacení je vše přístupné
  • Kapacita dostupné banky je zase 1/4. Když něco vyndáte, už to nedáte zpět. Ovšem máte-li v bance třeba 100 ironu a vyndáte 50 nebo si nakopete nový, jde to zase vrátit zpět. Obecně řečeno, vložit lze do banky cokoliv, pokud to již v bance je i když je to za hranicí velikosti banky pro free hráče.
  • Members věci se dají vyměnit nebo prodat jen na members worldu
  • Všechny members věci jsou na free worldu pouze na parádu. Nemají žádné vlastnosti jako na members ani je na sebe nemůžete obléci nebo použít.

 12. Pokud pošlete peníze spolu s kamarádem ve stejný den a ze stejné pošty, není zaručeno že se obě doručí ve stený den. Znám případ kde byl rozdíl 7 dní.
 13. Posílání plateb pro dva a více hráčů v jedné obálce nedoporučuji. Je-li to zakázané nevím, ale když to nedojde, máte smůlu oba dva.
 14. Adresa na kterou se obálka posílá je uvedena na konci návodu a opravdu nevím proč se na ní ptalo už přes 20 lidí. Pro netrpělivé ji dám radši i sem.

  Internet payment solution, Inc.
  2020 Avon Ct. , Suite 25
  Charlottesville, VA 22902
  U.S.A.

 15. Za případný nezdar nenesu žádnou opovědnost. Neptejte se mě co máte dělat když to nedojde a komu máte napsat (asi nikomu). Posílání peněz dle tohoto návodu je spojeno s rizikem, ale spolu s kamarádem z práce máme za sebou přes 10 plateb a nikdy se nestalo že by peníze nedošli. Do 20-ti dnů ještě máte šanci ale po této době už asi ne.
 

Na hlavní stránce Runescape.com vyberte Start a new subscription a pokud chcete přidat kredit tak Extend an existing subscription, ale ve skutečnosti jde o stejný odkaz. Vždy budete přeměrováni na stejnou stránku.


Další postup doporučuji jen za předpokladu že máte nastavené recovery question

 

Jestli-že přídete o heslo a nemáte recovery nastavené, tak se na 99% stáváte dobrovolným plátcem někomu jinému. Vyberte platbu přes PayByCash.

Pro další pokračování je nutné se přihlásit

 1. Your real name: Vaše skutečné jméno, nikoliv to pod kterým hrajete Runascape.
 2. Adress: Ulice, číslo domu a třeba městská část. Město není třeba vypisovat - dopíšete později na jiné stránce.
 3. Post/Zip code: Poštovní směrovací číslo Vašeho města.
 4. Telephone: Měl by začínat mezinárodní předvolbou podle státu (+42x) a lze zadat jakékoliv. Nikdo mi zatím nevolal.
 5. E-mail: Lze zadat i vymyšlený. Sice po odeslání konečného formuláře budou na uvedenou adresu odeslány instrukce, ale nejedná se o žádnou "potvrzovací" proceduru. Zpráva má informační charakter.

Nyní jste na stránkách společnosti PayByCash, které pošlete platbu. Ta pak peníze převede Jagexu. Pokračujte dle obrázku. Veškeré informace co jste zadali dříve včetně přepočtu na Koruny se promítnou dále.


Zde si zkontrolujte jestli máte vlevo nahoře zobrazenou vlaječku Vašeho státu (ČR nebo SK). Pokud totiž provádíte tento postup například v práci, může tam být zobrazeno něco jiného. V práci jsme připojeni přes Německý sever a příslušnou zemi vyberete přes vedlejší odkaz click here. V rozbalovacím menu najděte požadovaný stát a pokračujte dále.


 

Zde doplňte chybějící údaje a odešlete ke zpracování. U řádku Adress line 2 si nejsem jistý, je-li nutné něco napsat. Pokud by se formulář nedal odeslat, napište tam třeba 1. poschodí. Před týdnem byla tato položka označena jako nepovinná a nebylo nutné nic vypisovat.
Následovat by měl podobný obrázek jako je zde, ale možná se bude graficky lišit. Jak jsem již uvedl, po nafocení těchto obrázků provedla firma PayByCash další update. Poslat údaje potřebné k připsání platby můžete dvěma způsoby.

 1. Při kompletním tisku vyjedou z tiskárny 1-2 stránky podle nastavení okrajů. Já vkládám obě, protože při vložení jen jedné stránky je proti světlu vidět obrys bankovky.

 2. Nemáte-li tiskárnu, na papír opište údaje v rámečku Your order information. Naposledy šlo o 4 údaje, ale je možné že je zase něco jinak. Opište vše co je v rámečku.

  1. Order number
  2. Account name
  3. Service
  4. PayByCash Price
 


Papír vložte společně s příslušnou sumou uvedenou v kolonce PayByCash price do obálky a pošlete na adresu:

Internet payment solution, Inc.
2020 Avon Ct. , Suite 25
Charlottesville, VA 22902
U.S.A.

Teď už musíte jen doufat že se obálka dostane do správných rukou. Pokud vše dobře dopadne dobře, tak se uvidíme (možná) na nějakém members worldu.

Hodně štěstí a trpělivosti při čekání přeje Kiler3108

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář